iso_3166-2 - en to fi translation catalogue (32 entries)

note: Name for BE-WLX, Name for LU-LU
en: Luxembourg
fi: Luxemburg

note: Name for FI-01
en: Landskapet Åland
fi: Ahvenanmaa

note: Name for NO-03
en: Oslo
fi: Oslon lääni

note: Name for NO-11
en: Rogaland
fi: Rogalandin lääni

note: Name for NO-15
en: Møre og Romsdal
fi: Møre ja Romsdalin lääni

note: Name for NO-18
en: Nordland
fi: Nordlandin lääni

note: Name for RU-BA
en: Bashkortostan, Respublika
fi: Baškortostanin tasavalta

note: Name for RU-CE
en: Chechenskaya Respublika
fi: Tšetšenian tasavalta

note: Name for RU-CHE
en: Chelyabinskaya oblast'
fi: Tšeljabinskin alue

note: Name for RU-CHU
en: Chukotskiy avtonomnyy okrug
fi: Tšukotkan autonominen piirikunta

note: Name for RU-CU
en: Chuvashskaya Respublika
fi: Tšuvassian tasavalta

note: Name for RU-DA
en: Dagestan, Respublika
fi: Dagestanin tasavalta

note: Name for RU-KAM
en: Kamchatskiy kray
fi: Kamtšatkan aluepiiri

note: Name for RU-KC
en: Karachayevo-Cherkesskaya Respublika
fi: Karatšai-Tšerkessian tasavalta

note: Name for RU-KLU
en: Kaluzhskaya oblast'
fi: Kalugan alue

note: Name for RU-KO
en: Komi, Respublika
fi: Komin tasavalta

note: Name for RU-MOW
en: Moskva
fi: Moskova

note: Name for RU-NIZ
en: Nizhegorodskaya oblast'
fi: Nižni Novgorodin alue

note: Name for RU-SPE
en: Sankt-Peterburg
fi: Pietari

note: Name for RU-TA
en: Tatarstan, Respublika
fi: Tatarstanin tasavalta

note: Name for RU-VOR
en: Voronezhskaya oblast'
fi: Voronežin alue

note: Name for US-AS
en: American Samoa
fi: Amerikan Samoa

note: Name for US-CA
en: California
fi: Kalifornia

note: Name for US-DC
en: District of Columbia
fi: Kolumbian piiri

note: Name for US-HI
en: Hawaii
fi: Havaiji

note: Name for US-MP
en: Northern Mariana Islands
fi: Pohjois-Mariaanit

note: Name for US-NC
en: North Carolina
fi: Pohjois-Carolina

note: Name for US-ND
en: North Dakota
fi: Pohjois-Dakota

note: Name for US-SC
en: South Carolina
fi: Etelä-Carolina

note: Name for US-SD
en: South Dakota
fi: Etelä-Dakota

note: Name for US-UM
en: United States Minor Outlying Islands
fi: Yhdysvaltain pienet erillissaaret

note: Name for US-WV
en: West Virginia
fi: Länsi-Virginia
